Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy – bezpłatna cytologia w SALVE w ramach programu NFZ

W dniach 22 -28 stycznia 2018 obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Wtedy też więcej mówimy o tej chorobie, jednak przez cały rok zachęcamy nasze Pacjentki do obserwowania swojego ciała i poddawania się regularnym badaniom. Szczególnie zapraszamy do udziału w naszym bezpłatnym programie profilaktycznym, finansowanym przez NFZ: Rak Szyjki Macicy – cytologia.

Rak szyjki macicy zaliczany jest do grupy najgroźniejszych nowotworów układu rozrodczego u kobiet i może ujawnić się w każdym wieku. Jego przyczyną jest wirus HPV (Human Papilloma Virus). Chociaż nowotwór należy do grupy nowotworów złośliwych, to wczesne jego rozpoznanie, w tzw. stadium „zero” daje nawet stuprocentowe szanse na wyleczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania cytologiczne. Niestety w naszym kraju ciągle wskaźnik zachorowalności na raka szyjki macicy jest wysoki, a nawet najwyższy spośród krajów europejskich (choruje około 15 kobiet na 100 tysięcy). Jak pokazują dane, aż 60% pacjentek, u których wykryto chorobę, ani razu w życiu nie robiły cytologii.

Badaj się! Regularne badania profilaktyczne w Salve

W Salve, pacjentki w wieku 25-59 lat mogą poddać się bezpłatnemu badaniu cytologicznemu, finansowanemu przez NFZ w ramach programu profilaktycznemu. Program skierowany jest do kobiet, które przez ostatnie 36 miesięcy nie miały badania w ramach programu.

Badania profilaktyczne pozwalają wcześnie wykryć nieprawidłowe komórki szyjki macicy, a te nieleczone mogą doprowadzić do raka szyjki macicy. Wykonywanie regularnie cytologii, pozwala na wczesną i szybką reakcję.

Czym jest cytologia?

Cytologia polega na pobraniu wymazu specjalną szczoteczką z kanału i tarczy szyjki macicy, naniesieniu materiału na szkiełko i zabezpieczenie go środkiem utrwalającym. Jest to bezbolesne badanie, wykonywane przez lekarza ginekologa podczas standardowej wizyty.

Zapraszamy na bezpłatna cytologię w ramach programu profilaktycznego w Salve. Umawianie wizyt: tel. 42 633 56 61, 42 633 78 01, e-mail: centrum.telefoniczne@salve.pl

bezpłatna cytologia