Poród przez cesarskie cięcie

Najczęściej stosujemy znieczulenie zewnątrzoponowe (ZOP).
Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób znieczulenia, który nie wymaga leżenia na wznak, „na płasko” przez kilkanaście godzin. Dzięki temu mama może szybciej zająć się swoim nowonarodzonym dzieckiem.
W niektórych przypadkach stosowane jest znieczulenie podpajęczynówkowe lub znieczulenie ogólne. Skóra brzucha nacinana jest w poprzek tuż nad spojeniem łonowym i zeszywana „kosmetycznym” szwem śródskórnym. Wszystkie szwy stosowane przy operacji są szwami wchłanianymi, których nie trzeba usuwać.
Pierwsze przystawienie dziecka do piersi odbywa się na Oddziale Położniczym, wkrótce po zakończeniu operacji (z reguły w ciągu pierwszych 2 godzin po porodzie).
Pobyt na oddziale po porodzie drogą cięcia cesarskiego trwa zwykle 3 doby.
Staramy się, żeby mama i noworodek byli razem ze sobą przez cały czas, ale jeśli mama jest zmęczona i potrzebuje odpocząć, zabieramy dziecko i przejmujemy nad nim troskliwą i zawsze profesjonalną opiekę.
Zachęcamy, aby czas pobytu w szpitalu przeznaczyć na naukę karmienia piersią, kąpieli i przewijania noworodka, korzystając z pomocy i doświadczenia naszego wykwalifikowanego personelu.