Co warto wiedzieć o Szkole Rodzenia?

Ciąża, zwłaszcza ta pierwsza, jest ogromnym przeżyciem dla przyszłych rodziców i ich bliskich. Zewsząd płyną „dobre rady”, a przygotowania do narodzin dziecka poprzedzają godziny spędzone na lekturze artykułów internetowych i poradników książkowych. Natłok (nieraz sprzecznych ze sobą) informacji może spowodować mętlik w głowie i obawy „jak my sobie poradzimy?”. W takich sytuacjach ratunkiem jest Szkoła Rodzenia. Co to takiego i dlaczego warto z niej skorzystać?

Czym jest Szkoła Rodzenia?

Pierwsze szkoły rodzenia powstały w Wielkiej Brytanii w latach 40. XX wieku, a w Polsce rozwijają się od 1956 roku. Ich celem jest przygotowanie do porodu i pierwszych tygodni po nim. W trakcie zajęć przyszli rodzice mogą usystematyzować i skonfrontować zdobytą już wiedzę, a także sprawdzić i poszerzyć swoje umiejętności na zajęciach praktycznych. Jednocześnie, Szkoła Rodzenia pomaga opanować lęk i inne emocje towarzyszące temu etapowi w życiu, a to dzięki oswojeniu z tematyką i kontaktowi z ludźmi, którzy również spodziewają się dziecka – niekiedy po raz kolejny.

Czytaj także:

Szkoła Rodzenia: sama czy z partnerem?

Szkoła Rodzenia polecana jest zarówno kobietom w ciąży, jak i przyszłym ojcom. Dlaczego? Wspólne uczestnictwo w zajęciach to doskonała okazja do zacieśnienia relacji między partnerami. Męskie wsparcie poprawia komfort psychiczny kobiety: wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Z kolei przyszły ojciec zyskuje świadomość, jak ważna jest „misja”, która go czeka. Dzięki temu mężczyzna czuje się potrzebny, co przekłada się na jego zaangażowanie w okres ciąży, i następujące po nim tygodnie.

Jak wybrać Szkołę Rodzenia?

Najlepsza Szkoła Rodzenia to taka, która odpowiada potrzebom i możliwościom przygotowujących się do powitania na świecie swojego dziecka. Najważniejsze, aby zajęcia prowadzili prawdziwi specjaliści-praktycy, jakimi są aktywne zawodowo położne a w trakcie spotkań nie zabrakło czasu na pytania od uczestników. Warto sprawdzić, czy szkoła posiada niezbędne pomoce, takie jak min.: karimaty, materace, worki sako, piłki, przybory do ćwiczeń z pielęgnacji niemowlęcia. Jeśli ze względu na miejsce zamieszkania lub tryb pracy, przyszli rodzice nie mają czasu w ciągu tygodnia, doskonałym rozwiązaniem jest weekendowa Szkoła Rodzenia. Wszystkie z powyższych warunków spełnia Szkoła Rodzenia Salve. Zapraszamy do zapoznania się z programem naszej Szkoły Rodzenia .

Kiedy zapisać się do Szkoły Rodzenia?

Do uczestnictwa w Szkole Rodzenia SALVE zapraszamy pomiędzy 20-34 tygodniem ciąży. Możliwy jest udział z osobą towarzyszącą, jak i indywidualny. Zapisy przyjmują położne prowadzące zajęcia: położna Beata Ostrowska (tel.: 508 429 612) i położna Joanna Kobyłecka (tel.: 510 110 943).

Przyszłych rodziców zapraszamy również do sprawdzenia, . Zwiedzanie możliwe w każdy weekend po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Oddziałem pod nr tel.: 42 254 64 00.