Czym zajmuje się poradnia nefrologiczna dla dzieci w Łodzi?
Poradnia nefrologiczna Salve w Łodzi zajmuje się rozpoznawaniem i diagnostyką chorób nerek. Należy wiedzieć, że w wielu przypadkach choroby nerek rozwijają się bezobjawowo, a więc gdy pojawią się objawy, mogą one mieć już zaawansowaną postać. Nerki uczestniczą w wytwarzaniu moczu, usuwają z organizmu zbędne i szkodliwe związki chemiczne, jak również są kluczowy narządem utrzymującym wewnętrzną równowagę ustroju, zwaną homeostazą. Dlatego ich zdrowie i dobra kondycja są tak istotne. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są objawy niewydolności nerek u dzieci.
W poradni nefrologicznej dla dzieci w Łodzi w Salve pracują rzetelni i doświadczeni specjaliści, dla których priorytetem jest nieinwazyjne i bezbolesne rozpoznawanie nefrologicznych problemów zdrowotnych, z jednoczesną dbałością o atmosferę sprzyjającą najmłodszym pacjentom. Leczone są zarówno ostre, jak i przewlekłe choroby nerek, a także wady wrodzone nerek i ich uszkodzenia mechaniczne.
Nefrolog dziecięcy w Łodzi – zakres świadczonych usług
Poradnia nefrologii dziecięcej w Łodzi Salve świadczy usługi:
- rozpoznawanie i różnicowanie wrodzonych i nabytych chorób nerek, m.in. zapalenia nerek, zwężenia moczowodów, nowotworów nerek, wodonercza i wielu innych;
- USG nerek w Łodzi;
- dobór diety i leków stosowanych w leczeniu chorób nerek i dróg moczowych;
- poradnictwo specjalistyczne z zakresu nefrologii.
Kiedy zgłosić się do poradni nefrologicznej dla dzieci?
Do nefrologa dziecięcego w Łodzi należy zgłosić się w momencie zaobserwowania u dziecka dolegliwości i objawów, które mogą wskazywać na choroby nerek. Najczęściej są to:
- obrzęki (zwłaszcza kończyn dolnych);
- krwiomocz;
- ból i pieczenie podczas mikcji;
- ból okolicy lędźwiowej pleców;
- częstomocz;
- wodonercze i wodobrzusze;
- bardzo wysokie ciśnienie tętnicze krwi;
- niekontrolowane oddawanie moczu u starszych dzieci;
- zmiany w zapachu, konsystencji i kolorze moczu.
Ze specjalistą warto skonsultować się również wówczas, gdy badania moczu wyjdą nieprawidłowo i urolog lub lekarz rodzinny zaleci kontakt z nefrologiem.