Poradnia Leczenia Nietrzymania Moczu

Czym zajmuje się poradnia leczenia nietrzymania moczu?

Poradnia leczenia nietrzymania moczu Salve oferuje pomoc osobom, które borykają się z problemami wynikającymi z nadaktywności pęcherza i różnych postaci nietrzymania moczu – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nietrzymanie moczu jest wstydliwym problemem, nierzadko przyczyniającym się do ograniczenia życia społecznego i utraty pewności siebie. W większości przypadków istnieje możliwość zachowawczego wyleczenia problemu, dlatego zawsze dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w poradni leczenia nietrzymania moczu.

Do podstawowych rodzajów nietrzymania moczu zaliczamy wysiłkowe nietrzymanie moczu (gubienie moczu podczas kaszlu, kichania, aktywności), naglące nietrzymanie moczu (nagłe parcie na pęcherz moczy, trudne do pokonania) oraz nietrzymanie moczu z przepełnienia (kropelkowa utrata moczu wskutek przepełnienia pęcherza i rozciągnięcia jego ścian). Bez względu na wiek Pacjenta, warto zadbać o kondycję układu moczowego i wysoką jakość życia codziennego.

 

Poradnia leczenia nietrzymania moczu – zakres świadczonych usług

  • diagnostyka i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, mieszanej postaci nietrzymania moczu, nadaktywnego pęcherza, częstomoczu, nykturii;
  • kwalifikacje do badań urodynamicznych;
  • badania urodynamiczne (cystometria + profilometria);
  • kwalifikacje do zabiegów operacyjnych nietrzymania moczu;
  • cystometria;
  • profilometria;
  • rehabilitacja urologiczna.

 

Kiedy należy zgłosić się do poradni leczenia nietrzymania moczu?

Wizyta w poradni leczenia nietrzymania moczu Salve wskazana jest w każdym przypadku nietrzymania moczu, bez względu na wiek czy płeć Pacjenta. Takie problemy bardzo często spotyka się u kobiet po porodzie, mężczyzn z przerośniętym gruczołem krokowym lub po operacji prostaty, a także u osób starszych. Jednakże nietrzymanie moczu może dotyczyć każdego – zawsze warto skonsultować je ze specjalistami. Dotyczy to również gubienia niewielkich porcji moczu, konieczności załatwiania się na zapas oraz uczucia niepełnego opróżnienia pęcherza moczowego.