Poradnia fizjoterapii
Rehabilitacja jest niezbędnym elementem powrotu do zdrowia i pełnej sprawności zarówno po urazach, jak i w przebiegu chorób czy dolegliwości przewlekłych. To również ważna część przygotowania kobiet do porodu oraz usprawniania po zakończeniu połogu. Na fizjoterapię składają się: kinezyterapia (leczenie ruchem), fizykoterapia (zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń) oraz masaże, jednak coraz częściej leczenie bazuje na technikach terapii manualnej i kinesiotapingu.
Poradnia fizjoterapii oferuje kompleksowe podejście do schorzeń pacjenta. Stosowane techniki mogą być podstawą leczenia, jak również jedynie jego częścią uzupełniającą. Wizyta w poradni pozwoli na dobór optymalnych metod fizjoterapeutycznych, co jest poprzedzone diagnostyką pacjenta i zapoznaniem się z posiadaną przez niego dokumentacją medyczną.
Poradnia fizjoterapii – zakres świadczonych usług
Rehabilitacja w przypadku następujących problemów zdrowotnych:
- urazy narządu ruchu – złamania, zwichnięcia, skręcenia;
- entezopatie, w tym łokieć tenisisty i łokieć golfisty;
- przygotowanie kobiet do porodu i połogu, usprawnianie poporodowe;
- problemy okresu ciąży, w tym obrzęki, bóle głowy, bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, rozejście spojenia łonowego;
- mobilizacja blizn pooperacyjnych i pourazowych;
- zespół cieśni nadgarstka;
- neuropatie i bóle pochodzenia neurogennego;
- bóle kręgosłupa i pleców;
- wady postawy;
- problemy uroginekologiczne – nietrzymanie moczu, obniżenie narządów miednicy mniejszej, bóle miesiączkowe, zaburzenia czucia intymnego;
- przygotowanie pacjentów do operacji narządu ruchu i usprawnianie po przebytej operacji;
- przewlekłe bóle mięśni lub stawów.
Kiedy należy zgłosić się do poradni fizjoterapii?
Do poradni fizjoterapii Salve należy zgłosić się w przypadku wszystkich wymienionych wyżej problemów, a także wtedy, gdy pacjent zmaga się z chorobami przewlekłymi, w przebiegu których rehabilitacja może poprawić samopoczucie i stan zdrowia. Mowa m.in. o chorobach reumatycznych (np. RZS), neurologicznych (np. choroba Parkinsona) oraz oddechowych (np. astma oskrzelowa).