Warsztaty „Porozmawiajmy o macierzyństwie” w Łodzi

Zapraszamy przyszłe Mamy na cotygodniowe bezpłatne warsztaty „Porozmawiajmy o macierzyństwie”.

Spotkania z położną, ratownikiem medycznym, fizjoterapeutą i innymi specjalistami mają jeden, ale bardzo ważny cel. Jest nim jak najlepsze przygotowanie do porodu i pierwszych rodzicielskich obowiązków.

Warsztaty to przede wszystkim nauka macierzyństwa w pigułce i praktyczne porady, które przygotowują rodziców do pełnienia najważniejszej roli w życiu. Spotkania to nie tylko wykłady, ale również zajęcia praktyczne i możliwość uzyskania odpowiedzi na każde pytanie, nawet to najbardziej oczywiste lub wstydliwe. W przeciwieństwie do poszukiwania wiedzy w wyszukiwarkach internetowych, warsztaty są osobistym spotkaniem ze specjalistami Salve, którzy udzielają fachowych porad.

Podczas spotkań omawiane są tematy związane z przygotowaniem do porodu oraz początkami macierzyństwa. Oprócz objaśnienia zasad karmienia piersią czy prawidłowej pielęgnacji noworodka, uczestnicy warsztatów dowiadują się, jak wygląda pierwsza pomoc u niemowląt np. przy zakrztuszeniu oraz jak wykonać masaż Shantala. Nie brakuje też informacji z takich zagadnień jak: kalendarz badań dziecka, jak wygląda połóg i pierwsze godziny po porodzie.

Dodatkowo, podczas warsztatów są prowadzone zajęcia z fizjoterapii uroginekologicznej, w czasie których omawiamy prawidłową pozycję ciała, rozmawiamy z uczestniczkami o dolegliwościach w czasie ciąży i zmianach zachodzących w ciele kobiety, a także uczymy się wykonywać odpowiednie ćwiczenia pod okiem specjalisty. Omawiamy również okres połogu i ćwiczenia po porodzie. Przekazujemy Mamom szczegółowe informacje, jak pielęgnować m.in. np. bliznę po cięciu cesarskim, kiedy zgłosić się po pomoc do fizjoterapeuty lub jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają przez ok. 4-5 kolejnych tygodni (czas trwania zajęć ok 2-3 h) w Przychodni Salve – ul. Łagiewnicka 53.

Zapraszamy przyszłe Mamy (indywidualnie lub z osobą towarzyszącą) już od 21. tygodnia ciąży. Podczas pierwszego spotkania prosimy o wypełnienie deklaracji wyboru położnej i od tej pory każda Mama pozostaje pod jej stałą opieką.

 

 

Serdecznie zapraszamy.

Zapisy na warsztaty: tel.: 42 633 78 01

4-marta-madra.jpg [139.76 KB]

Marta Mądra – prowadząca warsztaty, mgr położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa położniczego, położna środowiskowo-rodzinna z 15-letnim stażem pracy.