Poradnia Ginekologiczna dla dzieci

Choć większość problemów natury ginekologicznej rozwija się na etapie dojrzewania płciowego, gdy dziewczynka doświadcza pierwszej miesiączki, coraz częściej rozpoznaje się schorzenia układu moczowo-płciowego również u dzieci. W poradni ginekologicznej dla dzieci pomoc uzyskają młodzi pacjenci bez względu na wiek. Diagnozowane i leczone są schorzenia przewlekłe, choroby ostre oraz wszelkie inne nieprawidłowości dotyczące dróg rodnych. Pacjenci mogą liczyć na specjalistyczne i nieskomplikowane poradnictwo w zakresie ginekologii. 

Charakter wizyty ginekologicznej odbiega od wizyt u innych specjalistów. W tym przypadku szczególnie ważne jest wyczucie, cierpliwość oraz dbałość o intymną atmosferę. Specjaliści poradni ginekologicznej dla dzieci Salve wzbudzają ogrom zaufania i mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi, dzięki czemu wizyty nie wzbudzają dyskomfortu czy zaniepokojenia młodych pacjentów. Przeprowadzane badania zawsze dobierane są do specyfiki wieku. 

 

Poradnia ginekologiczna dla dzieci – zakres świadczonych usług

Udzielanie specjalistycznych porad, diagnostyka oraz kompleksowe leczenie problemów ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, m.in.:

  • zaburzenia miesiączkowania;
  • nieprawidłowe i nadmierne krwawienia z dróg rodnych;
  • guzy łagodne i nowotworowe;
  • nietrzymanie moczu i/lub stolca;
  • wady anatomiczne dróg rodnych;
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze dróg rodnych;
  • zespół policystycznych jajników.

 

Kiedy należy zgłosić się do poradni ginekologicznej dla dzieci?

Wizyta w poradni ginekologicznej dla dzieci wskazana jest zawsze wtedy, gdy rodzice zaobserwują jakiekolwiek niepokojące objawy, które mogą wskazywać na zaburzoną pracę jajników, a także w przypadku wystąpienia wad dotyczących macicy, jajników, pochwy, jajowodów i całego sromu. U kilkumiesięcznych dziewczynek może dojść do sklejenia warg sromowych, co również jest wskazaniem do wizyty u ginekologa dziecięcego. Konsultacja specjalistyczna polecana jest dziewczynkom w okresie dojrzewania, gdy pojawią się zaburzenia miesiączkowania, a także przy objawach infekcji dróg rodnych.