Chirurg dziecięcy - Poradnia Chirurgii dla dzieci

Czym zajmuje się poradnia chirurgii dla dzieci?

Wszelkie czynności chirurgiczne wywołują u najmłodszych pacjentów ogromny stres i zaniepokojenie. Dlatego tak ważne jest, aby zgłaszać się wyłącznie do doświadczonych i kompetentnych specjalistów, mających przyjazne podejście do dzieci oraz wzbudzających zaufanie. Takimi cechami wyróżniają się wszyscy lekarze i pracownicy medyczni poradni chirurgii dla dzieci Salve. Poradnia świadczy usługi medyczne dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. 

Wszelkie czynności zabiegowe wykonywane są bezboleśnie i z dużą empatią, a jeśli to konieczne – stosowane są preparaty znieczulające miejscowo. Dbałość o miłą atmosferę oraz ogromne doświadczenie lekarzy pozwalają na minimalizację traumatycznych odczuć i sprawne przeprowadzenie wszelkich zabiegów. 

 

Poradnia chirurgii dla dzieci – zakres świadczonych usług

  • porady specjalistyczne;
  • zabiegi ambulatoryjne chirurgiczne;
  • założenie i zmiana prostego opatrunku, które nie wymaga opracowania chirurgicznego;
  • nacięcie i drenaż ropnia, krwiaka, założenie sączka w przypadkach wymagających niezwłocznej pomocy;
  • założenie szwów w nagłych przypadkach, wymagających niezwłocznej pomocy;
  • usunięcie szwów po zabiegach.

 

Kiedy należy zgłosić się do poradni chirurgii dla dzieci?

Zakres świadczonych usług w poradni chirurgii dla dzieci jest niezwykle szeroki. Do specjalisty warto zgłosić się z dzieckiem po urazach i uszkodzeniach ciała wymagających założenia szwów bądź wykonania innych drobnych zabiegów, jak również po przebytych zabiegach, gdy pojawia się konieczność zdjęcia szwów. Coraz większy nacisk kładzie się na obserwację zmian skórnych u dziecka, aby w razie konieczności szybko usunąć wszelkie niepokojące pieprzyki czy brodawki, a następnie przesłać je do badań histopatologicznych. 

W poradni chirurgicznej dla dzieci rodzice mogą pozyskać niezbędne informacje dotyczące dalszego leczenia rozmaitych problemów zdrowotnych dziecka, które na pewnym etapie mogą wymagać opracowania chirurgicznego.