Poradnia Internistyczna

Poradnia internistyczna Salve

Poradnia internistyczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, a także kontrolą stanu zdrowia, szczepieniami ochronnymi oraz rehabilitacją. Innymi słowy, pracują w niej lekarze pierwszego kontaktu, do których warto zgłaszać się z wszelkimi zaobserwowanymi problemami zdrowotnymi. Wiedza internistyczna obejmuje szczegółową znajomość fizjologii i chorób układu: oddechowego, krążenia, pokarmowego, moczowego, wydzielania wewnętrznego, krwiotwórczego, odpornościowego i narządu ruchu.

 

Zakres świadczonych usług przez internistę:

  • badanie i porada lekarska;
  • diagnostyka i leczenie chorób wewnętrznych i innych problemów zdrowotnych wymagających wizyty u internisty;
  • kierowanie na leczenie specjalistyczne, szpitalne, uzdrowiskowe i do opieki długoterminowej (z wyjątkiem oddziału dla przewlekle chorych);
  • promocja zdrowia i profilaktyka chorób.

 

Kiedy należy udać się do internisty?

Wizyta w poradni internistycznej będzie wskazana zawsze, gdy Pacjent zaczyna źle się czuć. Najczęściej wskazaniem są objawy takie jak gorączka, bóle brzucha, bóle głowy, ogóle złe samopoczucie czy nagły spadek wagi, jednakże lekarze interniści są w stanie pomóc przy dolegliwościach niemal każdego układu – osobiście zajmując się leczeniem, bądź kierując Pacjenta do innych specjalistów.

Do poradni internistycznej Salve należy zgłosić się również celem uzyskania zwolnienia chorobowego czy skierowania na badania takie jak badanie laboratoryjne, badania mikrobiologiczne, ocena układu krzepnięcia, USG, RTG, EKG i wiele innych. Lekarze tam pracujący mogą wystawiać i przedłużać recepty na określone leki.