Co to jest rehabilitacja?
Rehabilitacja w Salve przy ul. Armii Krajowej 39 w Łodzi to proces leczenia i odzyskiwania zdrowia po chorobie, urazie lub operacji. Celem rehabilitacji jest przywrócenie funkcji fizycznych, psychicznych i społecznych, które mogły zostać utracone lub osłabione w wyniku choroby lub wypadku.
Czym zajmuje się poradnia rehabilitacji w Łodzi?
Poradnia rehabilitacji w Łodzi Salve świadczy usługi fizjoterapeutyczne z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii i masażu w Łodzi. Pracują tu doświadczeni i wykwalifikowanie specjaliści, trafnie identyfikujący problem pacjenta i dążący do jego wyeliminowania lub złagodzenia za pomocą licznych technik manualnych i metod fizjoterapeutycznych. Rehabilitacja jest prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny, uzupełniającą leczenie licznych urazów, chorób i schorzeń – zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Nierzadko pozwala na uniknięcie leczenia inwazyjnego, poprawia jakość życia i pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności.
Na czym polega rehabilitacja?
Rehabilitacja może obejmować wiele różnych dziedzin, w zależności od potrzeb pacjenta. Może to być fizjoterapia, która pomaga w przywracaniu siły i ruchomości kończyn, czy logopedia, która pomaga w poprawie komunikacji i mowy. Rehabilitacja może też obejmować psychoterapię, która pomaga pacjentowi w radzeniu sobie z emocjonalnymi i psychologicznymi skutkami choroby lub urazu.
Rehabilitacja jest przeprowadzana przez specjalistów w dziedzinie medycyny rehabilitacyjnej, takich jak fizjoterapeuci, logopedzi, psychoterapeuci i lekarze. Pacjenci, którzy korzystają z rehabilitacji, mają często do czynienia z indywidualnie dobranym programem rehabilitacyjnym, który może obejmować ćwiczenia fizyczne, terapię zajęciową, masaż, ćwiczenia oddechowe, czy też konsultacje z psychologiem.
Jakie usługi świadczy nasza poradnia rehabilitacyjna w Łodzi?
Lekarze rehabilitacji w Łodzi w Salve świadczą następujące usługi:
- kinezyterapia w Łodzi – dobór i prowadzenie ćwiczeń w zależności od problemu i możliwości pacjenta;
- fizykoterapia w Łodzi – przeprowadzanie zabiegów fizykalnych;
- masaże lecznicze, masaże punktów spustowych, masaże funkcyjne;
- kinesiotaping;
- terapia manualna;
- pomoc w doborze uzupełnienia ortopedycznego;
- porady specjalistyczne z zakresu rehabilitacji narządu ruchu i zdrowego trybu życia;
- prezentacja właściwego wykonywania ćwiczeń;
- profilaktyka urazów.
Kiedy należy zgłosić się do poradni rehabilitacyjnej w Łodzi?
Do poradni rehabilitacyjnej w Łodzi powinni zgłosić się pacjenci przede wszystkim z problemami narządu ruchu, takimi jak:
- bóle mięśni, stawów i kręgosłupa;
- złamania kości (po zdjęciu gipsu);
- skręcenia i zwichnięcia stawów;
- naderwania mięśni;
- sztywność stawów;
- przebyte operacje ortopedyczne, np. artroskopia, endoprotezoplastyka;
- nerwobóle i neuralgie;
- entezopatie.
Osoby z przewlekłymi chorobami (np. choroba zwyrodnieniowa, RZS, dna moczanowa) również powinny udać się na konsultację do lekarza rehabilitacji w Łodzi, jako że ruch jest niezbędnym elementem utrzymania okresów remisji. W poradni rehabilitacji podejmuje się również działania terapeutyczne w przypadku kobiet ciężarnych i po porodzie, pacjentów neurologicznych oraz seniorów, chcących jak najdłużej utrzymać wysoką sprawność. Wskazaniem do wizyty są blizny wymagające mobilizacji, przewlekłe bóle głowy oraz wady postawy.
.