Oddziały szpitala Salve

Nasza placówka specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów i operacji na najwyższym poziomie, zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), jak i w systemie komercyjnym.

 

Szczególna uwaga poświęcana jest rzetelnej diagnostyce z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, na podstawie której lekarze mogą dobrać optymalne metody terapeutyczne. Wszelkie procedury wykonywane są zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną, dzięki czemu pacjenci mają zapewnioną kompleksową opiekę oraz dostęp do innowacyjnych rozwiązań leczniczych. 

 

Każdy pacjent szpitala Salve traktowany jest indywidualnie. Może liczyć na profesjonalne wsparcie medyczne już od pierwszych chwil pobytu na oddziale. Wykwalifikowany zespół interdyscyplinarny lekarzy, pielęgniarek, położnych, anestezjologów, diagnostów i innych specjalistów dba o najwyższy komfort i celowość wykonywanych działań.

 

Rejestracja w szpitalu Salve

Oddziały Szpitala Salve

Sala pozabiegowa w szpitalu Salve

Oddział ginekologiczny w Szpitalu Salve

Pacjentki ginekologiczne szpitala Salve mogą liczyć na profesjonalne i empatyczne podejście lekarzy, mając przy tym zapewnione intymne warunki przeprowadzanych procedur diagnostyczno-terapeutycznych. Na oddziale ginekologicznym wykonywane są badania profilaktyczne, diagnostyczne i różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, także te skomplikowane — zarówno u kobiet, jak i u dziewcząt. Ogromną zaletą jest współpraca wielu doświadczonych specjalistów, dzięki czemu każda pacjenta otrzymuje kompleksowe wsparcie.

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • operacje laparoskopowe;
 • operacje histeroskopowe;
 • operacje przezpochwowe;
 • operacje brzuszne;
 • HSG — badanie drożności jajowodów.

 

Priorytetem jest udzielenie skutecznej pomocy medycznej z dbałością o godność i potrzeby każdej pacjentki. Pomaga w tym dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz szeroka wiedza lekarzy.

 

Sala zabiegowa w szpitalu Salve

Oddział laryngologiczny szpitala Salve

W oddziale laryngologicznym szpitala Salve w Łodzi wykonywane są zabiegi operacyjne w zakresie gardła, nosa, uszu, zatok, szyi, ślinianek oraz mikrochirurgii krtani — także u noworodków u niemowląt. W naszym szpitalu stosujemy małoinwazyjne techniki operacyjne (np. metodą endoskopową). Dzięki temu czas operacji jest skrócony do minimum, ryzyko powikłań zmniejszone, a pacjent opuszcza szpital już po 24 godzinach od zabiegu. 

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • operacja przegrody nosa;
 • usunięcie migdałków podniebiennych;
 • usunięcie trzeciego migdałka;
 • endoskopowa operacja zatok;
 • zabieg likwidujący chrapanie.


Oddział posiada nowoczesne wyposażenie sprzętowe, gwarantujące wysoką precyzję wszelkich wykonywanych zabiegów. To niezwykle ważne podczas leczenia obszarów twarzoczaszki i szyi, gdzie większość struktur anatomicznych wyróżnia się stosunkowo niewielkimi rozmiarami.

 

Doktor robiąca USG noworodkowi na oddziale neonatologii szpitala Salve

Oddział neonatologiczny szpitala Salve

Oddział neonatologiczny szpitala Salve rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2010 roku. Aktualnie posiada II stopień referencyjności w opiece neonatologicznej, co oznacza, że ma kompetencje do leczenia noworodków urodzonych przedwcześnie (możliwość rodzenia wcześniaków od 32 tygodnia ciąży), z niską masą ciała, z niewydolnością oddechową, infekcjami, żółtaczką i innymi problemami metabolicznymi. 

 

Wykonywane procedury to m.in.:

 • badania laboratoryjne i badania mikrobiologiczne, a także diagnostyka obrazowa; 
 • badania przesiewowe słuchu oraz mające na celu rozpoznanie wrodzonych chorób metabolicznych;
 • szczepienia ochronne;
 • badania dna oka – rozpoznawanie wczesnych objawów retinopatii u wcześniaków.

 

W ramach kontraktu z NFZ oddział neonatologiczny obejmuje opieką noworodki chore lub wymagające badań diagnostycznych, urodzone w Klinice Położniczej Salve. Na oddział przyjmowane są również noworodki urodzone w innych szpitalach, po pobycie na oddziałach intensywnej terapii oraz skierowane przez lekarza pierwszego kontaktu.

 

Lekarz wykonujący zabieg w szpitalu Salve

Oddział okulistyczny szpitala Salve

Szpital Salve słynie z prestiżowego oddziału okulistycznego, na którym pacjenci mogą liczyć na opiekę profesjonalistów oraz komfortowe warunki pobytu. Stosujemy najnowocześniejszą metodę usuwania zaćmy (metoda fakoemulsyfikacji) oraz niemieckie soczewki zwijalne. Leczone są tu również inne problemy oczu. Narząd wzroku jest dla większości osób niezwykle ważny, dlatego wszelkie zaburzenia widzenia konsultowane są natychmiast. Priorytetem specjalistów oddziału okulistycznego Salve jest bezpieczne przywracanie pełnej zdolności widzenia u pacjentów w każdym wieku.

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • leczenie zaćmy;
 • witrektomia;
 • leczenie zwyrodnienia plamki (AMD).

 

Ze względu na delikatność obszaru, jakim jest narząd wzroku, pacjenci mogą liczyć na cierpliwość, empatię i przystępne objaśnianie wszelkich zagadnień z zakresu okulistyki. 

 

Doktor wykonujący zabieg w szpitalu Salve

Oddział ortopedyczny szpitala Salve

Zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów narządów ruchu. Zabiegi operacyjne wykonywane są techniką klasyczną oraz małoinwazyjną, przy użyciu sprzętu, implantów i protez najlepszych światowych producentów. Wszelkie procedury zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, zapewniając mu kompleksową opiekę i optymalne rezultaty, a więc szybki powrót do sprawności.

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • zabiegi barku;
 • zabiegi biodra;
 • zabiegi kolana;
 • zabiegi stopy.


Pacjenci przebywający na oddziale ortopedii szpitala Salve mogą liczyć na wsparcie doświadczonych fizjoterapeutów, którzy pomogą w odzyskaniu sprawności i przyspieszą proces rekonwalescencji.

 

Kobieta wykonująca ćwiczenia uroginekologiczne na oddziale położniczym w szpitalu Salve

Oddział położniczy szpitala Salve

Jesteśmy pierwszym niepublicznym Oddziałem Położniczym w województwie łódzkim, funkcjonującym od 2008 roku. Lekarze specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe z najnowocześniejszymi standardami bezpieczeństwa medycznego, oferując kobietom ciężarnym, rodzącym i w połogu najlepsze wsparcie. Oddział położniczy szpitala Salve realizuje świadczenia w ramach kontraktu z NFZ, program KOC (koordynowanej opieki nad kobietami w ciąży) podczas porodu i w połogu.

 

Im więcej odebranych porodów w danej placówce, tym większe doświadczenie personelu medycznego. Lekarze i położne szpitala Salve mają możliwość odbierania zarówno porodów powikłanych i skomplikowanych, siłami natury i poprzez cięcie cesarskie, jak również wykazują się doświadczeniem w opiece nad noworodkami w różnym stanie zdrowia. Warto mieć na uwadze, że w 2023 roku szpital Salve zdobył 21 miejsce na liście szpitali z największą liczbą odebranych porodów — aż 2043! Jednocześnie stanowi to 2 miejsce w całym województwie łódzkim! Tak duże doświadczenie w odbieraniu różnego rodzaju porodów sprawia, że każda kobieta może czuć się tutaj całkowicie bezpiecznie i komfortowo.