Okulistyka w Szpitalu Salve

Oddział okulistyczny szpitala Salve cieszy się bardzo dobrą reputacją wśród pacjentów, przede wszystkim ze względu na doświadczoną i prestiżową kadrę lekarzy specjalistów, jak i na profesjonalne, rzetelne podejście do każdego pacjenta. Komfortowe warunki pobytu oraz dostęp do najnowocześniejszego, innowacyjnego sprzętu są także ogromną zaletą.

 

Każdorazowo nacisk stawia się na dokładną diagnostykę, na podstawie której można dobrać metody leczenia (w tym zabiegi) indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wszelkie działania diagnostyczno-terapeutyczne przeprowadzane są zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną. 

 

Oddział okulistyczny szpitala Salve w Łodzi od lat wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów z różnych grup wiekowych. Jako że narząd wzroku jest jednym z podstawowych narządów zmysłów, przez całe życie powinien pozostać sprawny. Właśnie do takiego celu zmierzają działania lekarzy i specjalistów szpitala.

 

Lekarz wykonujący zabieg w szpitalu Salve

Na oddziale okulistycznym Salve przeprowadzamy następujące zabiegi/operacje:

badanie-okulistyczne-rozpoznanie-zacmy-w-salve.webp

Zabiegi zaćmy na oddziale okulistyki w Salve

Zaćma określana jest także jako zmętnienie soczewki oka. Choć najczęściej kojarzy się z osobami starszymi (tzw. zaćma starcza) i rzeczywiście ta postać występuje najczęściej, nierzadko diagnozuje się zaćmę wrodzoną lub nabytą u pacjentów młodszych. Charakterystyczne objawy zaćmy to stopniowe pogarszanie się ostrości wzroku, widzenie “jak za mgłą” oraz ostatecznie niemal całkowita utrata zdolności widzenia z zachowaniem poczucia światła. Im wcześniej podjęte zostaną działania lecznicze, tym szybciej pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania, ciesząc się zdolnością wyraźnego widzenia.


Zabiegi zaćmy na oddziale okulistyki szpitala Salve przeprowadzane są z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów i metod, co gwarantuje pacjentom pełne bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań. Już po kilku godzinach pacjent może opuścić szpital. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Możliwe jest jego wykonanie komercyjnie oraz w ramach NFZ. Wizyta kwalifikacyjna do operacji jest bezpłatna, a terminy oczekiwania na zabieg — krótkie.

 

Rejestracja w szpitalu Salve

Komercyjne zabiegi zaćmy na oddziale okulistyki w Salve

W ramach leczenia komercyjnego pacjenci mogą skorzystać z opcji wszczepienia płatnej soczewki Tecnis® Eyhance. Standardowe jednoogniskowe soczewki poprawiają ostrość widzenia na jedną odległość, przeważnie do dali, jednak nie przywracają widzenia do bliży i na odległości pośrednie, co może utrudniać np. czytanie czy wykonywanie domowych obowiązków.

 

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów jest więc najnowszej generacji wewnątrzgałkowa asferyczna soczewka jednoogniskowa TECNIS® Eyhance. Przywraca zdolność widzenia w każdej odległości.

 

Pacjenci decydujący się na komercyjne leczenie zaćmy z wykorzystaniem tej soczewki mogą liczyć na przywrócenie bardzo dobrej ostrości widzenia w różnych warunkach oświetlenia, zarówno do dali, jak i na odległości pośrednie. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

 

Zdrowe oko bez zaćmy - Salve

Witrektomia na oddziale okulistyki w Salve

Witrektomia to operacja okulistyczna przeprowadzana w tylnym odcinku gałki ocznej, na ciele szklistym i siatkówce.

 

Pierwszym etapem jest usunięcie ciała szklistego, czyli galaretowatej substancji, która wypełnia gałkę oczną. Tym samym uzyskuje się dostęp do siatkówki i naczyniówki. Dalsze etapy przebiegają zależnie od rozpoznanej patologii.

 

Witrektomia jest jednocześnie doskonałą metodą pobrania materiału z wnętrza gałki ocznej do szczegółowych badań diagnostycznych. Zabieg obarczony jest niskim ryzykiem powikłań, a wykonywany przez doświadczonych lekarzy specjalistów szpitala Salve zapewnia pacjentom bezpieczeństwo i pozwala na skuteczne wyeliminowanie problemu okulistycznego, który był przyczyną zgłoszenia się do szpitala.

 

Sala zabiegowa w szpitalu Salve

Leczenie zwyrodnienia plamki na oddziale okulistyki w Salve

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) jest najczęstszą przyczyną utraty widzenia centralnego u osób starszych (wzrost częstotliwości zachorowań obserwuje się od momentu ukończenia 50 lat). Postępujące schorzenie prowadzi do stopniowej utraty zdolności widzenia — w polu widzenia pojawiają się czarne obszary, obraz staje się zdeformowany.

 

Aktualnie jedynym skutecznym leczeniem są zastrzyki doszklistkowe — zabiegi te są oferowane w szpitalu Salve na oddziale okulistycznym.

 

Do wnętrza gałki ocznej pacjenta podawany jest lek hamujący rozwój patologicznych naczyń, co pozwala powstrzymać postęp choroby. Sam zabieg trwa bardzo krótko — zaledwie 5 minut, a podczas niego pacjent odczuwa jedynie delikatne szczypanie. Jest bezpieczny, a o komfort pacjentów dba wykwalifikowany personel medyczny. W razie jakichkolwiek pytań pacjenci mogą liczyć na szczegółowe, rzetelne konsultacje okulistyczne.