Ortopedia w Szpitalu Salve

Zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów narządów ruchu: szkieletu, układu więzadłowo-stawowego, mięśni. Oferujemy konsultacje lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w chirurgii urazowo-ortopedycznej.

 

Zabiegi operacyjne wykonywane są techniką klasyczną oraz małoinwazyjną, przy użyciu sprzętu, implantów i protez najlepszych światowych producentów. Wszelkie procedury zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, zapewniając mu kompleksową opiekę i optymalne rezultaty, a więc szybki powrót do sprawności. 


Ogromną zaletą oddziału jest rzetelna i stała współpraca z zespołem anestezjologicznym i rehabilitacyjnym, co pozwala znacznie skrócić czas pobytu pacjentów w warunkach szpitalnych.

 

Pacjent może liczyć również na profesjonalne wsparcie pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, radiologów i innych specjalistów, tak istotnych przy wszelkich urazach narządu ruchu. Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego jest tutaj standardem.

 

Doktor wykonujący zabieg w szpitalu Salve

Oddział ortopedii w Szpitalu Salve przeprowadza zabiegi następujących części ciała:

Bolący staw biodrowy - Salve

Zabiegi biodra na oddziale ortopedii w Salve

Staw biodrowy jest niezwykle narażony na urazy oraz zwyrodnienia, po części ze względu na swoją budowę (szyjka kości udowej jest najsłabszym miejscem tej okolicy), jak i lokalizację (biodro dźwiga spory ciężar, a przy tym jest wyjątkowo mobilne we wszystkich kierunkach). Na oddziale ortopedii w Salve ogromną uwagę zwraca się na rzetelną diagnostykę wszelkich problemów stawu biodrowego — wszystkie działania terapeutyczne powinny być zaplanowane na podstawie dokładnych badań funkcjonalnych oraz badań obrazowych, jak również biorąc pod uwagę wiek, poziom aktywności, stan zdrowia i potrzeby pacjenta. 

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • alloplastyka stawu biodrowego;
 • leczenie operacyjne zwichnięcia stawu biodrowego;
 • leczenie operacyjne naderwanych ścięgien stawu biodrowego.


Wiodącym zabiegiem na oddziale jest alloplastyka (endoprotezoplastyka) stawu biodrowego, polegającą na wymianie chorego stawu biodrowego na protezę. Podczas operacji usuwa się uszkodzoną głowę kości udowej i wnętrze panewki oraz zastępuje się je sztucznymi elementami, co pozwala pozbyć się bólu i przywrócić sprawność.

 

Alloplastyka-endoprotezoplastyka-stawu-kolanowego-w-szpitalu-salve.webp

Zabiegi kolana na oddziale ortopedii w Salve

Staw kolanowy to największy staw w ciele człowieka i jednocześnie jeden z najczęściej uszkadzanych, którego kontuzje są skomplikowane w diagnostyce i leczeniu. Dlatego tak ważne jest profesjonalne, rzetelne podejście do pacjenta oraz współpraca doświadczonych lekarzy specjalistów, co oferuje oddział ortopedii w Salve. Częste problemy tej okolicy to przede wszystkim: niestabilność rzepki, boczne przyparcie rzepki, skręcenia i zwichnięcia kolana, zerwanie więzadeł (zwłaszcza ACL i MCL), uszkodzenia łąkotek czy kontuzje związane z sumowaniem się mikrourazów na przestrzeni miesięcy i lat, w tym: kolano skoczka, kolano biegacza czy chondromalacja rzepki.

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • alloplastyka stawu kolanowego;
 • artroskopia stawu kolanowego;
 • osteotomia podkolanowa;
 • plastyka niestabilności rzepki;
 • artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego.


Pacjenci w szpitalu Salve mogą liczyć na szczegółową diagnostykę, dzięki której ich problem zostanie trafnie rozpoznany. Jest to kluczem do sukcesu i szybkiego powrotu do sprawności.

 

operacje-ortopedyczne-na-ramie-w-szpitalu-salve.webp

Zabiegi barku na oddziale ortopedii w Salve

Staw ramienny (zwany potocznie barkiem) jest najbardziej ruchomym stawem w ludzkim ciele, z tego względu jest mocno podatny na różnego rodzaju kontuzje i uszkodzenia. Na oddziale ortopedii w Salve diagnozowane i leczone są zarówno urazy tej okolicy (złamania, zwichnięcia, skręcenia, zerwania więzadeł i ścięgien, uszkodzenia aparatu stabilizującego itd.), jak i innego rodzaju patologie (np. bark zamrożony). Na pomoc i kompleksową opiekę mogą liczyć także pacjenci z problemami całego kompleksu barkowego, czyli obręczy barkowej (łopatka, obojczyk, mostek), a także całej kończyny górnej (ramię, przedramię, nadgarstek, dłoń).

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • artroskopowa dekompresja stawu ramiennego;
 • artroskopowa stabilizacja obrąbka stawowego barku;
 • rekonstrukcja stożka rotatorów barku;
 • plastyka przykurczu Dupuytrena;
 • leczenie zespołu kanału nadgarstka;
 • uwolnienie ścięgna ręki w chorobie de Quervaina;
 • uwolnienie palca trzaskającego ręki.


Priorytetem zespołu specjalistów jest szybkie przywrócenie sprawności i możliwie pełnego zakresu ruchomości barku i całej kończyny górnej.

 

ortopedia-stopy-w-salve.webp

Zabiegi stopy na oddziale ortopedii w Salve

Staw skokowy i stopa pełnią niezwykle ważną rolę — są podstawą lokomocji człowieka, dbają o równowagę i stabilność postawy, a także dźwigają ciężar całego ciała. Mają niezwykle mocno rozwinięty układ stabilizujący, który nierzadko jednak doznaje urazów. Skręcenia i zwichnięcia stawu skokowego są częste zarówno u sportowców, jak i osób niemających większego związku z aktywnością fizyczną. Inne problemy tej okolicy to: złamania, niestabilność, zerwanie ścięgna Achillesa, uszkodzenie ścięgien, ale również paluchy koślawe, zapalenie ścięgna podeszwowego czy nerwiak Mortona.

 

Wykonywane zabiegi to m.in.:

 • artroskopia stawu skokowego;
 • plastyka niestabilności bocznej stawu skokowego;
 • plastyka palców młotkowatych stopy;
 • plastyka palucha koślawego;
 • leczenie palucha sztywniejącego: cheilektomia;
 • rekonstrukcja ścięgna Achillesa.


Na oddziale pracują doświadczeni fizjoterapeuci, którzy pomogą w odzyskaniu sprawności i przyśpieszą proces rekonwalescencji. Pacjent otrzymuje kompleksową opiekę całego zespołu interdyscyplinarnego.