Rodzić bez bólu - znieczulenie przy porodzie w Salve w standardzie!

28 marca 2024

Wizja zbliżającego się porodu wielu kobietom potrafi odebrać radość z ciąży oraz napawa je silnym lękiem. Aby nie martwić się już dłużej bólem, warto znaleźć szpital bezproblemowo oferujący swoim pacjentkom znieczulenie przy porodzie. Liderem w tym aspekcie jest szpital Salve w Łodzi.

 

Znieczulenie przy porodzie w Salve - jak to wygląda?

Podczas porodu kobieta ma prawo skorzystać z 2 typów znieczulenia. Jednym z nich jest znieczulenie zewnątrzoponowe, drugim zaś - znieczulenie podpajęczynówkowe. W szpitalu Salve obawa pacjentek przed nadchodzącym bólem traktowana jest bardzo poważnie. Przede wszystkim dąży się do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa kobiecie rodzącej i dziecku, a także dba o jej komfort. Zachęcanie do przyjmowania pozycji wertykalnych, chęć odcięcia pępowiny przez bliską osobę czy wyrażenie potrzeby znieczulenia są tu częstymi praktykami.

 

Co ważne, ciężarna nie musi wielokrotnie prosić się o znieczulenie czy mierzyć z nieprzychylnymi spojrzeniami w związku z taką prośbą. Jest ono w pełni darmowe i może z niego skorzystać każda kobieta na żądanie. Zastosowanie znieczulenia jest całkowicie bezpieczne dla rodzącego się dziecka, zaś kobiecie zapewnia lżejszy i bardziej komfortowy poród siłami natury.

 

Szpital Salve - lider wśród konkurencji

W szpitalu Salve znieczulenie przy porodzie jest już standardem. Zgodnie z ogólnodostępną listą szpitali i placówek położniczych (w których w 2023 r. przyjęto więcej niż 400 porodów) odsetek wykonanych znieczuleń przy porodzie naturalnym w przypadku Salve wynosił aż 68,1%, co sprawiło, że znajduje się on na 1. miejscu w całym województwie łódzkim (z przewagą aż ponad 10 p. p. nad kolejnym łódzkim szpitalem na tej liście). 

 

Tutaj każda decyzja odnośnie sposobu rodzenia i życzeń dodatkowych jest szanowana i brana pod uwagę przez wykwalifikowany zespół medyczny. Salve słynie nie tylko z nowoczesnego i kompleksowego podejścia do rodzącej kobiety, ale również z ogromnego doświadczenia w odbieraniu porodów trudnych i zagrożonych. Decydując się na ten szpital, kobieta zyskuje pewność, że znajduje się w najlepszych rękach bez względu na ewentualne powikłania podczas porodu.