Salve Medica realizatorem Programu TAK dla IN VITRO

27 maja 2024

Z przyjemnością informujemy, że Klinika Płodności Salve Medica została wybrana do realizacji rządowego programu TAK dla IN VITRO. Dzięki uzyskanym środkom finansowym w wysokości 9 600 000 zł na każdy rok realizacji programu, możemy pomóc tysiącom par, które zgłoszą się do naszej kliniki. Naszych pacjentów otaczamy kompleksową opieką specjalistów, dopasowaną indywidualnie do każdego przypadku. Poniżej przedstawiamy kryteria kwalifikujące oraz zakres procedur objętych dofinansowaniem w ramach tego programu.

 

Zgłoszenia do Programu w Salve Medica Łódź

Pary zainteresowane in vitro z dofinansowaniem w Salve Medica Łódź zapraszamy do kontaktu:

 

In Vitro w Ramach Rządowego Programu

Rządowy program dofinansowania in vitro obowiązuje od 1 czerwca 2024 roku. Jego celem jest zapewnienie równego dostępu do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Dofinansowanie in vitro daje nową nadzieję osobom marzącym o powiększeniu rodziny, które dotąd borykały się z wysokimi kosztami leczenia.

 

Program In Vitro - Kryteria Kwalifikujące

Dofinansowanie in vitro przeznaczone jest dla par, które:

  • są w związku małżeńskim lub nieformalnym,
  • mają potwierdzoną niepłodność lub nieskutecznie leczą się przez co najmniej rok,
  • spełniają kryteria wiekowe: dla dawstwa partnerskiego: do 55 lat dla mężczyzn i 42 lata dla kobiet, dla dawstwa oocytów lub zarodków: do 55 lat dla mężczyzn i 45 lat dla kobiet, dla zabezpieczenia płodności dla pacjentów onkologicznych: do 45 lat dla mężczyzn i 40 lat dla kobiet.

 

W ramach programu mogą także skorzystać pary, które mają zarodki z wcześniej realizowanych procedur in vitro, niezależnie od ich źródeł finansowania. Kryterium wieku dla kobiet wynosi do 45. roku życia, a dla mężczyzn do 55. roku życia.

 

Dofinansowanie In Vitro - Kryteria Wykluczające

Wykluczenie z programu powodują:

  • niespełnienie kryteriów kwalifikacji,
  • przeciwskazania medyczne, w szczególności: niewystarczająca reakcja na stymulację jajeczkowania - brak pozyskania co najmniej dwóch dojrzałych komórek jajowych w dwóch cyklach stymulacji, czynniki medyczne uniemożliwiające wykonanie procedury in vitro dającej szanse na uzyskanie ciąży lub poród dziecka.

 

Zakres Procedur Objętych Dofinansowaniem

Program in vitro obejmuje wszystkie procedury i kompleksową opiekę nad parą w trakcie leczenia niepłodności. Dofinansowanie nie obejmuje jedynie leków, które są refundowane na zasadach ogólnych. Program obejmuje do 6 cykli, przy czym:

  • przy użyciu własnych komórek pary mogą skorzystać 4 razy,
  • przy dawstwie oocytów - 2 razy (z możliwością zapłodnienia 6 komórek jajowych),
  • przy dawstwie zarodków - 6 cykli.

 

In Vitro z Dofinansowaniem w Salve Medica Łódź

Pary kwalifikujące się do dofinansowania in vitro zapraszamy do skorzystania z kompleksowej diagnostyki i leczenia w Klinice Płodności Salve Medica. Nasza klinika, tworzona przez doświadczonych specjalistów, oferuje indywidualne podejście do każdego pacjenta zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (PTMR) oraz Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).

 

Wszystkie procedury diagnostyczne i lecznicze wykonywane są w jednym miejscu. Klinika zapewnia komfort, intymność i bezpieczeństwo pacjentów, oferując również możliwość prowadzenia ciąży w programie Koordynowanej Opieki Nad Kobietą W Ciąży (KOC) oraz dostęp do całodobowego oddziału ginekologicznego, położniczego i neonatologicznego.

 

Klinika Płodności Salve Medica może pochwalić się wysoką skutecznością leczenia niepłodności - w II kwartale 2021 roku wyniosła ona 41% dla procedur zapłodnienia pozaustrojowego (IVF/ICSI) we wszystkich grupach wiekowych.