Szpital Salve na 2. miejscu w województwie łódzkim pod względem liczby porodów!

11 marca 2024

Poród dla każdej kobiety jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. W tym okresie chcą czuć się zaopiekowane i zmotywowane, a bezpieczeństwo ich i dzieci powinno być stawianie na pierwszym miejscu. Każda świadoma przyszła mama powinna rozważyć poród w szpitalu Salve w Łodzi. Miejsce to stanowi gwarancję najlepszej opieki bez względu na rodzaj ciąży, komplikacje czy potrzeby przyszłej mamy i dziecka.

 

Liczba odbieranych porodów a doświadczenie specjalistów

Kobiety decydują się na poród w szpitalach przede wszystkim ze względu na dostęp do przeszkolonych lekarzy, położnych i innych specjalistów odbierających poród i leczących ewentualne powikłania ciąży. Nawet jeśli ciąża przebiega fizjologicznie przez wszystkie trymestry, nigdy nie ma pewności, że także przy porodzie nie pojawią się żadne komplikacje. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność. 

 

Im więcej odebranych porodów w danej placówce, tym większe doświadczenie personelu medycznego. Lekarze i położne mają możliwość odbierania zarówno porodów powikłanych i skomplikowanych, siłami natury i poprzez cięcie cesarskie, jak również wykazują się doświadczeniem w opiece nad noworodkami w różnym stanie zdrowia. Personel medyczny bez wysokiego doświadczenia nie zagwarantuje pomocy na oczekiwanym poziomie. Co więcej – w szpitalach z małą liczbą porodów odbywają się głównie te fizjologiczne, w konsekwencji czego pracownicy mają mniejszą praktykę w przyjmowaniu tych trudnych i skomplikowanych.

 

Warto mieć na uwadze, że w 2023 roku szpital Salve zdobył 21 miejsce na liście szpitali z największą liczbą odebranych porodów — aż 2043! Jednocześnie stanowi to 2 miejsce w całym województwie łódzkim! Tak duże doświadczenie w odbieraniu różnego rodzaju porodów sprawia, że każda kobieta może czuć się maksymalnie bezpiecznie i komfortowo. 

 

Źródło: Lista najlepszych porodówek w 2023 roku

 

Opieka nad noworodkami

Personel medyczny powinien być przygotowany do opieki zarówno nad noworodkami zdrowymi i donoszonymi, jak i tymi urodzonymi przedwcześnie czy z problemami zdrowotnymi. Oddział neonatologiczny Szpitala Salve w Łodzi posiada II stopień referencyjności w opiece neonatologicznej. Pracujący tu zespół specjalistów ma więc kompetencje do leczenia noworodków urodzonych przedwcześnie (od 32. tygodnia ciąży), z niską masą urodzeniową, niewydolnością oddechową, infekcjami, żółtaczką i innymi problemami metabolicznymi.

 

Każda ciężarna powinna wiedzieć, że porody w Szpitalu Salve są bezpłatne. Co więcej — uczestniczy on w programie KOC (Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży), w ramach którego zapewnia całość opieki nad matką i dzieckiem od momentu potwierdzenia ciąży lub zgłoszenia się pacjentki do czasu ukończenia przez dziecko pierwszych 6 tygodni życia.