Zdrowo na sportowo, czyli bezpłatne zajęcia Nordic Walking z Salve!

13 czerwca 2024

“Ruch to zdrowie” stanowi jedną z najchętniej wypowiadanych dewiz. Nie bez powodu! Systematyczna aktywność wzmacnia mięśnie, poprawia ruchomość stawów, pobudza krążenie, dotlenia organizm i buduje odporność. Innymi słowy - czujemy się lepiej, wyglądamy lepiej i jesteśmy zdrowsi. Mając na uwadze promocję bezpiecznego sportu bez względu na wiek, już w maju rusza cykl treningów Nordic Walking dla każdego! Czytaj dalej i dowiedz się nieco więcej o organizowanych przez nas zajęciach.

 

Kilka słów o Nordic Walking

Podstawą techniki Nordic Walking jest prawidłowy biomechanicznie chód, połączony z pewnymi charakterystycznymi ruchami kończyn górnych, dolnych i tułowia, typowymi dla klasycznej techniki narciarskiej. Nordic Walking to po prostu naturalny marsz wzbogacony techniką odpychania się od podłoża za pomocą kijków, zaprojektowanych specjalnie dla piechurów. Ich świadome i umiejętne używanie angażuje górną partię tułowia, jednocześnie odciążając nogi i kręgosłup. Aktywność ta poprawia świadomość i kontrolę własnego ciała, koryguje postawę, oddychanie i wpływa na ogólne samopoczucie. Co ważne, można ją wykonywać w każdym wieku!

 

Event sportowy dla każdego!

Nordic Walking to jedna z bezpieczniejszych i korzystniej wpływających na organizm aktywności fizycznych. Właśnie dlatego jest świetnym wyborem w przypadku zbliżającego się eventu sportowego, startującego już 14 maja. Aby móc czerpać korzyści z Nordic Walking, należy pamiętać o wszystkich zasadach metodyki. To nie tylko chodzenie przy odpychaniu się kijkami! Wszyscy zainteresowani mogą już dziś zapisać się na cykl treningów, które będą trwać od maja do końca sierpnia. 

 

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnego, doświadczonego instruktora tej dziedziny sportu, dzięki czemu ergonomia ruchów będzie prawidłowa, a ewentualne nieprawidłowości - korygowane na bieżąco. Treningi oferują dodatkowo mnóstwo pozytywnej energii i przyjazną atmosferę. Zapisz się samemu lub z bliskimi osobami! Udział w evencie jest całkowicie bezpłatny, a kijki są wypożyczane przez organizatorów. Nie musisz znać zasad Nordic Walking - instruktor wszystkiego Cię nauczy.

 

Kiedy i gdzie?

Cykl treningów Nordic Walking pod okiem doświadczonego instruktora startuje już 14 maja i trwać będzie aż do końca sierpnia. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku, każdego tygodnia. Harmonogram prezentuje się następująco:

 

  • wtorki: 10:00 Park Julianowski oraz 18:00 Lasek Widzewski;
  • środy: 10:00 Las Łagiewnicki oraz 18:00 Park na Zdrowiu;
  • czwartki: 18:00 Park Poniatowskiego;
  • piątki: 18:00 Stawy Stefańskiego.

 

Na zajęcia obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona! Wykorzystaj zbliżającą się piękną pogodę i w sposób aktywny, dbając o zdrowie oraz samopoczucie, spędź czas na świeżym powietrzu w pięknych miejscach Łodzi.

Uczestnictwo w treningu możliwe jest po zapoznaniu się z niniejszym Regulaminem i jest równoznaczne z jego akceptacją.