Badanie obserwacyjne BRASTER - ocena urządzenia do samobadania piersi

Badanie dotyczy oceny skuteczności wyrobu medycznego do stosowania jako alternatywy palpacyjnego badania piersi do kontroli pojawiania się ewentualnych zmian - nawet małych - w domu lub przychodni.

W ramach badania będziemy porównywać obraz z urządzenia BRASTER z oceną lekarza specjalisty zmian w piersiach. Urządzenie nie ma żadnego wpływu na organizm kobiety (analizuje temperaturę poszczególnych struktur budujących pierś), w związku z czym badanie może być wykonywane często i jest całkowicie bezpieczne.

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem są całkowicie bezpłatne.

Infografika z krokami kwalifikacji do badań klinicznych w Salve

Kwalifikacja do badania obserwacyjnego BRASTER - ocena urządzenia do samobadania piersi

Do badania poszukujemy Pacjentek w wieku 25-70 lat. 

 

Badanie zostało zakończone.

 

Wizyta w ośrodku

Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentką. Przed przystąpieniem do badania, Pacjentka musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.

Następnie wykonane zostanie badanie termograficzne z wykorzystaniem urządzenia Braster Pro (cyfrowa rejestracja obrazów).
Dodatkowo część Pacjentek wykona badanie w warunkach domowych przy użyciu Systemu Braster. Zarejestrowane obrazy badanej piersi zostaną przesłane do centrum telemedycznego BRASTER, gdzie zostaną poddane interpretacji eksperckiej.

Ocena bezpieczeństwa stosowania wyrobu medycznego Braster pod kątem wystąpienia zdarzeń niepożądanych (w tym kontaktowych odczynów skórnych) zostanie przeprowadzona w trakcie wykonywania badania termograficznego, do 30 minut po wykonaniu badania termograficznego oraz 24 godziny po wykonaniu badania (jeżeli zajdzie taka potrzeba).

W dotychczas przeprowadzanych badaniach nie odnotowano działań niepożądanych podczas i po przeprowadzeniu badania.

 

Dalsze procedury

Dalsze konieczne procedury diagnostyczne u Pacjentek (diagnostyka inwazyjna zmian/y w piersi/piersiach z pobraniem materiału do badania histopatologicznego), podobnie jak i dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne przeprowadzone zostaną zgodnie ze standardem postępowania lub propozycją lekarza specjalisty radiologa/ginekologa.