Badanie kliniczne dla Pacjentów ze stwierdzonym rakiem jelita grubego

Prowadzimy badanie kliniczne dla Pacjentów ze zdiagnozowanym, zaawansowanym rakiem jelita grubego HER2+. Badanie porównuje skuteczność terapii tukatynibem w skojarzeniu z trastuzumabem i mFOLFOX6 w porównaniu do mFOLFOX6 podawanego samodzielnie, bądź w połączeniu z cetuksymabem lub bewacyzumabem.

 

Badanie prowadzone jest w formie odślepionej, co oznacza że informacje odnośnie sposobu leczenia są jawne.

 

W ramach badania zapewniamy Pacjentom wizyty lekarskie oraz badania diagnostyczne (badania laboratoryjne krwi oraz moczu, analiza bloczków pod względem HER, EKG, ECHO serca, MRI głowy, scyntygrafia kośćca, CT klatki piersiowej, miednicy oraz jamy brzusznej).

 

Istnieje również możliwość uzyskania zwrotu kosztów dojazdu do ośrodka.

Infografika z krokami kwalifikacji do badań klinicznych w Salve

Kwalifikacja do badania klinicznego dla Pacjentów ze stwierdzonym rakiem jelita grubego

Do badania poszukujemy Pacjentów:

  • powyżej 18 roku życia,
  • z potwierdzonym histologicznie i/lub cytologicznie gruczolakorakiem okrężnicy lub odbytnicy, który jest przerzutowy i/lub nieoperacyjny,
  • z nowo zdiagnozowanym rakiem, którzy nie otrzymali jeszcze leczenia .

 

Osoby zainteresowane tym badaniem prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 798 408 020 bądź wypełnienie poniższej ankiety:

Badania przesiewowe

Pierwszym etapem jest wizyta lekarska u lekarza onkologa, który wyjaśni przebieg badania oraz odpowie na wszelkie pytania.

Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi wyrazić pisemną zgodę na formularzu Świadomej Zgody na udział w badaniu.

Następnie przeprowadzony zostanie wywiad medyczny, a Pacjent proszony będzie o dostarczenie bloczka z utrwaloną w parafinie tkanką. Materiał zostanie przesłany do zagranicznego laboratorium w celu oceny tkanki pod względem HER2. Badanie HER2 wycinka jelita grubego nie jest objęty w procedurach postępowania standardowego leczenia. Jeśli nie został jeszcze określony typ nowotworu, może on również zostać wtedy oznaczony. Po ocenie tkanki Pacjent będzie miał wykonane badania diagnostyczne.

 

Kolejne wizyty
Po podpisaniu zgody na udział w badaniu i spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji do badania, uczestnik zostaje przypisany do jednej z grup w stosunku 1:1.

 

Grupa I badana otrzymuje leczenie w schemacie:
Tukatynib + Trastuzumab + mFOLFOX6

 

Grupa II kontrolna otrzymuje leczenie standardowe dobrane przez lekarza onkologa:
mFOLFOX6 lub mFOLFOX6 + bewacyzumab lub mFOLFOX6 + cetuksymab

 

Czas trwania badania
Uczestnicy kontynuują leczenie do momentu wystąpienia progesji choroby (wg kryteriów RECIST 1.1), wystąpienia niedopuszczalnych skutków ubocznych leczenia, wycofania zgody pacjenta lub zakończenia badania.