Szkoła rodzenia

Zapraszamy do Szkoły Rodzenia SALVE

Kobiety pomiędzy 20-34 tygodniem ciąży, zarówno z osobą towarzyszącą, jak i indywidualnie.

W przychodni Salve

ul. Łagiewnicka 53, piętro 1 (Łódz-Bałuty)

Zajęcia są prowadzone przez 1 weekend

w sobotę i niedziele po 5h

Terminy najbliższych zajęć

3-4 sierpnia 2024

Zapisy na zajęcia:

Położne:

mgr Beata Ostrowa

mgr Adrianna Stępień

pn-pt, godz: 10:00-16:00

 

W przypadku braku połączenia, prosimy o cierpliwość, położna do Was oddzwoni.

Szkoła-rodzenia-Salve.webp [43.30 KB]

Szkoła rodzenia w Salve

To miejsce, w którym Wasze wyobrażenie o porodzie nabierze konkretnego kształtu – dowiecie się tu czego spodziewać się w czasie porodu, jak radzić sobie ze skurczami czy bólem porodowym. Zapoznamy Was z koncepcją porodu aktywnego. Zajmiemy się nie tylko fizjologią, ale także emocjami, które towarzyszą temu wydarzeniu. Przygotowanie do porodu w szkole rodzenia jest intensywnym przeżyciem ostatnich miesięcy przed „rozwiązaniem”. Jest ono gwarancją komfortowych narodzin Waszego dziecka oraz głębszego kontaktu z nim po porodzie. To inwestycja, która procentuje przez całe życie Waszej pociechy!

 

Główne założenie szkoły rodzenia w Salve

Salve stawia na psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie. W naszej szkole zdobędziecie wiedzę, praktyczne umiejętności dotyczące ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji i żywienia noworodka.

Program szkoły koncentruje się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, relaksacyjnych, masażu, nauce oddychania i parcia.

Kobieta w ciąży przed porodem - Salve

Zajęcia szkoły rodzenia obejmują

 • ćwiczenia gimnastyczne, które pomagają w dolegliwościach ciążowych, pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, przygotowują ciało do porodu;
 • ćwiczenia oddechowe, które uczą technik oddychania, pomocnych na różnych etapach porodu;
 • ćwiczenia relaksacyjne, które uczą umiejętności rozluźniania i wyciszenia, co jest bardzo przydatne w czasie porodu;
 • naukę i zajęcia warsztatowe w zakresie pielęgnacji, przewijania i kąpieli noworodka oraz opieki nad niemowlęciem w pierwszych miesiącach jego życia;
 • przekonanie Was, że to nie jest takie trudne i że jako rodzice jesteście najbardziej kompetentnymi osobami w tej dziedzinie;
 • informacje o karmieniu piersią, poprzez które chcemy przybliżyć Wam dlaczego pokarm matki to jedna z najlepszych inwestycji w zdrowie i optymalny rozwój dziecka; na zajęciach omówimy „ABC karmienia piersią”. (Z naszego doświadczenia zawodowego i osobistego wynika, że jeśli kobieta ma wiedzę i bezpośrednio po porodzie wprowadza w życie A, B i C…. tym dłużej i bez problemów karmi dziecko własnym pokarmem. Jeśli wybierzesz karmienie mlekiem modyfikowanym, uszanujemy Twój wybór, ponieważ naszym głównym celem jest przekazanie Ci kompletu informacji o wszystkich dostępnych możliwościach, ich efektach i konsekwencjach zastosowania.);
 • dialog z dzieckiem przed jego narodzeniem, a także relacje z porodów rodzinnych.

Wyposażenie szkoły rodzenia

Szkoła jest wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce: piłki, materace, karimaty, worki sako, przybory do ćwiczeń z pielęgnacji niemowlęcia (wanienki, lalki-niemowlęta z kompletem ubranek, beciki, kocyki, pieluszki). Każda kursantka i kursant będą więc mieli możliwość przećwiczenia kąpania, zakładania pieluch i przebierania dziecka.

 

Dzięki zajęciom w szkole rodzenia Salve:

 • będziesz miała większą świadomość i lepiej zrozumiesz to, co czeka Cię na sali porodowej,
 • unikniesz niepotrzebnego strachu przed nieznanym, poznasz etapy porodu,
 • będziesz potrafiła lepiej poradzić sobie z bólem i stresem, poznasz metody łagodzenia bólu,
 • osiągniesz poczucie kontroli nad tym, co się będzie z Tobą działo, pomocne będą w tym ćwiczenia oddechowe, rozciągające mięśnie, nauka relaksu,
 • zdobędziesz informacje na temat cięcia cesarskiego oraz porady, jak postępować po cięciu,
 • poznasz tajniki sztuki karmienia piersią, dowiesz się jak uniknąć błędów,
 • dowiesz się jak pielęgnować swoje maleństwo,
 • zrozumiesz na czym polega połóg i jak sobie radzić w tym okresie.

Płatności:

Serdecznie zapraszamy mamy do uczestnictwa w naszych zajęciach organizowanych w Przychodni Salve – ul. Łagiewnicka 53, piętro 1 (Łódź-Bałuty)

Płatność za uczestnictwo w Szkołę Rodzenia należy uiścić przelewem na rachunek bankowy: Pekao S.A. pod nr: 18 1240 3015 1111 0000 3412 7744.

Kwota 450 zł.

W tytule przelewu należy wpisać: szkoła rodzenia, imię i nazwisko.

Zajęcia prowadzą położne z oddziału położniczo-ginekologicznego Salve:

beata-ostrowska-polozna-w-szkole-rodzenia-salve.webp

 

Beata Ostrowska

 

"Położną jestem od ponad 25 lat, z czego większość czasu przepracowałam na sali porodowej. Aby pomóc rodzącej kobiecie preferuję stosowanie przy porodzie pozycji wertykalnych. Od wielu lat pracuję również jako położna rodzinna. Ukończyłam studia drugiego stopnia na Uniwersytecie Medycznym (tematem pracy dyplomowej było znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu), jestem położną specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego."

adrianna-stepien-polozna-w-szkole-rodzenia-salve.webp

 

Adrianna Stępień

 

"Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2017 roku pracuję jako położna, doświadczenie w zawodzie zdobywałam na Oddziale Położniczo-Noworodkowym i Bloku Porodowym. Staram się nieustannie poszerzać wiedzę i umiejętności zawodowe biorąc udział w w szkoleniach i konferencjach. Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt i ksiażkoholikiem. Wolny czas spędzam ze znajomymi albo w lesie na spacerach z psami."

katarzyna-czajka-polozna-w-szkole-rodzenia-salve.webp

 

Katarzyna Czajka


"Pracuje w zawodzie od 9 lat. W Salve pracuje na oddziale położniczym (zajmuje się mamą i noworodkiem). Jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym i Certyfikowanym Doradcą Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich. To już raczej nie ważne, ale napiszę na wszelki wypadek. Tytuł położnej zdobyłam na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem Specjalistką Pielęgniarstwa Ginekologiczno-Położniczego."

renata-stefanska-polozna-w-szkole-rodzenia-salve.webp

 

Renata Stefańska

 

"Położna i doradca laktacyjny w Szpitalu Salve, współprowadząca cykl edukacji przedporodowej w Szkole Rodzenia Salve. W zawodzie pracuje od ponad 17 lat. Posiada tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego i kompetencje położnej środowiskowo/rodzinnej."

Galeria zdjęć szkoły rodzenia

Jak trzymać noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak kłaść noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak przewijać noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak kąpać noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak kłaść noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak przewijać noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak kąpać noworodka - szkoła rodzenia Salve Jak karmić noworodka - szkoła rodzenia Salve