[Wycięcie fragmentu szyjki macicy – stożka ]

INFORMACJA DOTYCZĄCA BADANIA/ ZABIEGU/ OPERACJI:

Zabieg wykonywany jest od strony pochwy. Wykorzystuje się do tego celu nóż chirurgiczny, elektryczny, pętle czy laser. Użycie wybranego instrumentarium uzależnione jest od wskazań medycznych do zabiegu, indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabieg może ograniczyć płodność u pacjentki, zwłaszcza donoszenie ciąży.

Zabieg trwa od 10 do ok. 30 minut.

RODZAJ ZNIECZULENIA:

Ogólne krótkotrwałe dożylne, lub do kręgosłupowe.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Przygotowanie do zabiegu zależy głównie od wieku pacjenta i jego innych obciążeń zdrowotnych. Standardowe przygotowanie obejmuje profilaktykę przeciw infekcyjną pochwy (leki dezynfekujące) oraz regulację wypróżnień (leki przeczyszczające na kilkanaście godzin przed zabiegiem).
Pacjentka nie może przyjmować pokarmów i płynów na 6 godzin przed zabiegiem.
Ocena histologiczna wycinki/wyskrobiny z szyjki macicy, a w uzasadnionych przypadkach czystość pochwy wchodzą w skład ocenianych przez kwalifikującego do zabiegu lekarza badań przedoperacyjnych

CO ZABRAĆ DO SZPITALA:

Prosimy o zabranie ze sobą tylko niezbędnych rzeczy, takich, jak: dokumentacja medyczna, wyniki badań, leki stosowane przewlekle, przybory toaletowe, ręcznik, skarpetki, piżamę, szlafrok, pantofle oraz ubranie na zmianę. Prosimy nie zabierać ze sobą biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów.

REKONWALESCENCJA I ZALECENIA:

Po zabiegu, często nawet do kilku tygodni od może pojawić się krwawienie z dróg rodnych – najczęściej pod postacią niewielkiego plamienia. Zaleca się oszczędzający tryb życia, zakładanie przepisanych przez lekarza globulek do pochwy, stosowanie leków odkażających i unikanie zaparć. Pacjentka może podjąć współżycie po wygojeniu pochwy, to jest 4- 6 tygodni od zabiegu, najlepiej po konsultacji z lekarzem.

STANDARDOWA DŁUGOŚĆ POBYTU W SZPITALU:

do 24 godzin

CENA (nie zawiera kosztu wizyty kwalifikacyjnej):

2000 zł

CZAS OCZEKIWANIA NA ZABIEG:

KOMERCYJNIE – do dwóch tygodni

Lekarze wykonujący : dr Waldemar Lech, dr Sławomir Sobkiewicz

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Chcesz umówić wizytę odpłatną?
Zostaw nr telefonu, zadzwonimy do Ciebie

Zadzwonimy do Ciebie

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe

Jesteś 11 osobą, która zamawia dziś rozmowę telefoniczną.