
Wizyty lekarskie

Agata Zamecznik (dr n.med.)
pediatra i neonatolog
O lekarzu
Dr n. med. Agata Zamecznik jest lekarzem pediatrą i neonatologiem. Konsultuje także w języku angielskim. Od 2016 roku doskonali swoje umiejętności w zakresie klinicznego USG jako uzupełnienie badania lekarskiego i pomoc w postawieniu trafnej diagnozy. W wolnych chwilach ceni sobie aktywne spędzanie czasu (pływanie, rower, żeglarstwo), planszówki oraz dobrą kuchnię.
Języki
-
polski
Wykształcenie
Dr n. med. Agata Zamecznik w 2008 roku ukończyła studia lekarskie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, po czym ukończyła Niestacjonarne Studia Doktoranckie w Klinice Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej II Katedry Pediatrii UM w Łodzi. W 2015 roku zdobyła tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt.: “Zmienność dobowa rytmu serca u dzieci urodzonych z cechami zahamowania rozwoju wewnątrzmacicznego”. Tytuł specjalisty pediatrii uzyskała w 2016 roku.
Doświadczenie
Dr n. med. Agata Zamecznik aktualnie pracuje na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Ośrodku Szpitalnym im. M. Madurowicza. Doświadczenie zawodowe zdobywała dyżurując w Klinikach Szpitalnych, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Nocnej Pomocy Lekarskiej, podczas przewozów medycznych, a także w warunkach szpitala polowego podczas festiwali Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Prowadzi prywatną praktykę lekarską, odwiedzając małych pacjentów na wizytach domowych.
Leczone choroby
- angina;
- zapalenie oskrzeli;
- infekcje dróg oddechowych;
- zapalenie płuc, w tym śródmiąższowe zapalenie płuc;
- grypa;
- ospa wietrzna;
- alergie;
- przeziębienie;
- różyczka;
- biegunka;
- wymioty;
- żółtaczka;
- zaburzenia rytmu serca;
- omdlenia;
- nadciśnienie tętnicze;
- kolka niemowlęca;
- wysypki;
- ulewanie;
- niedobór masy ciała.
Certyfikaty
Dr n. med. Agata Zamecznik posiada liczne certyfikaty, w tym m.in. “USG w pediatrii”, Ultrasonografia noworodkowa dla początkujących i zaawansowanych” czy “Hemodynamika w neonatologii”.
Dodatkowa opieka
- konsultacje neonatologiczne i pediatryczne;
- badania noworodka, w tym badanie odruchów;
- USG;
- leczenie noworodków;
- ocena stanu odżywienia noworodka;
- opieka nad wcześniakiem;
- rozpoznawanie wad wrodzonych.