
Wizyty lekarskie
Agnieszka Makówka (dr n.med.)
nefrolog
O lekarzu
Dr n. med. Agnieszka Makówka jest lekarzem nefrologiem i internistą, specjalizującym się także w transplantologii klinicznej. Przyjmuje pacjentów również w języku angielskim. Stale poszerza wiedzę i doskonali warsztat zawodowy uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach.
Języki
-
polski
Wykształcenie
Dr n. med. Agnieszka Makówka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. W 2003 zdobyła tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, w 2006 roku zakończyła specjalizację z nefrologii, zaś w 2010 roku — specjalizację z transplantologii klinicznej. W roku 2006 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.
Doświadczenie
Lekarz specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i transplantologii klinicznej Agnieszka Makówka od ponad 15 lat pracuje w Klinice Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konsultuje pacjentów także w przyklinicznej Poradni Nefrologicznej, Poradni po Przeszczepie Nerki oraz placówkach medycznych SALVE w Łodzi.
Leczone choroby
- nefropatia;
- kłębuszkowe zapalenie nerek;
- niewydolność nerek;
- kamica moczowa;
- kolka nerkowa;
- rak nerki;
- zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego.
Certyfikaty
Lek. Agnieszka Makówka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego i Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.
Dodatkowa opieka
- kwalifikacja pacjentów do przeszczepu nerek;
- przeszczepy nerek;
- dializoterapia.