Dla nas każdy pacjent jest wyjątkowy, a opieka hospicjum w Salve to połączenie profesjonalizmu, serca i zaangażowania, które pomaga pacjentom przejść przez ten trudny okres w życiu z godnością i spokojem.
Zgłoszenia ze skierowaniem (w wersji papierowej) do Hospicjum Domowego przyjmowane są tylko telefonicznie w dni robocze w godzinach: 16:00 - 20:00.
W ramach opieki nad pacjentem w hospicjum domowym świadczeń udziela:
- lekarz,
- pielęgniarka,
- psycholog,
- fizjoterapeuta.
Jak funkcjonuje hospicjum domowe w Salve?
Wizyty odbywają się nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu (lekarz) i nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu (pielęgniarka). Wizyty psychologa i fizjoterapeuty - w zależności od stanu pacjenta – ustalane są przez lekarza.
Bezpłatnie przysługują badania zlecone przez lekarza hospicjum, ordynacja leków, a także wypożyczenie wyrobów medycznych.
Pacjentom hospicjum domowego nie przysługują świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej domowej oraz świadczenia rehabilitacji leczniczej udzielane w warunkach domowych.
Od 1.01.2004 r (20 lat temu) zakontraktowano w NFZ wizyty dla Hospicjum Domowego i Poradni medycyny paliatywnej w Salve.
Kierownik - dr Anna Domagalska
W zespole od 2004 roku nadal jest zatrudnionych na umowę - zlecenie 9 lekarzy w tym 3 specjalistów w dziedzinie medycyny paliatywnej, 10 pielęgniarek ze specjalizacją pielęgniarską w opiece paliatywnej, długoterminowej i onkologicznej, 2 fizjoterapeutów oraz psycholog.
Hospicjum Salve - niezbędne informacje
Pracujemy w domach pacjentów:
- uśmierzamy ból;
- pielęgnujemy odleżyny;
- uczymy rodziny podstawowych zabiegów przy pielęgnacji chorego.
Bezpłatnie wypożyczamy niezbędny do tego sprzęt:
- materace przeciwodleżynowe;
- ssaki elektryczne;
- pompy infuzyjne;
- inhalatory;
- wózki;
- chodziki;
- koncentratory tlenu;
- i inne sprzęty.