
Japoński masaż twarzy Kobido (60 minut)
Japoński masaż Kobido zwany jest również niechirurgicznym liftingiem twarzy. Polega na wykonywaniu technik oddziałujących zarówno na tkanki powierzchowne, jak i głębokie w obrębie twarzy, dając efekt jej młodszego wyglądu, jędrności, blasku. Przy okazji jest wyjątkowo przyjemny i wywołuje odprężenie całego organizmu. Cieszy się rosnącą popularnością. Dla trwałych i wyraźniej zaznaczonych efektów rekomenduje się wykonanie serii takich zabiegów.
Wskazania do japońskiego masażu twarzy Kobido
- utrata jędrności i elastyczności skóry twarzy i szyi;
- zmarszczki mimiczne i bruzdy na skórze;
- szara, zmęczona skóra;
- cera dojrzała;
- stres;
- migreny;
- bruksizm;
- zastoje wodne lub limfatyczne w obrębie głowy, szyi i dekoltu;
- napięcia mięśniowe opracowywanej okolicy;
- opadające powieki lub kąciki ust;
- utrata jędrności owalu twarzy.
Jak wygląda japoński masaż twarzy Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku etapów następujących kolejno po sobie i zazwyczaj są to: techniki relaksacyjne, masaż tkanek głębokich, techniki liftingujące, drenaż limfatyczny, akupresura. Niemal każdy wykonywany ruch jest powolny i niezwykle precyzyjny – nie można pominąć żadnego obszary skóry, gdyż mogłoby to zniszczyć cały efekt końcowy. Japoński masaż twarzy Kobido rozpoczyna się zawsze demakijażem twarzy i jej oczyszczeniem.
Jak przygotować się do japońskiego masażu twarzy Kobido?
Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do masażu Kobido, choć dobrym pomysłem jest stawienie się na niego bez makijażu. Dodatkowo nie należy przychodzić na masaż, jeśli pojawiła się opryszczka lub inna infekcja w obrębie twarzy.