Pakiet badań - II trymestr

Następne trzy miesiące ciąży to kolejny ważny okres, który wymaga specjalnej uwagi i diagnostyki. Nasz pakiet dla kobiet w ciąży - trymestr II kontynuuje kompleksową opiekę nad przyszłą matką i dzieckiem, zapewniając badania diagnostyczne w okresie ciąży. W tym okresie szczególnie ważny jest doustny test obciążenia glukozą, który pozwala wykryć cukrzycę ciążową, a tym samym zapobiec jej powikłaniom.

 

Czym jest i co zawiera pakiet dla kobiet w ciąży - trymestr II

To drugi zestaw badań, które wykonasz w trakcie kolejnych miesięcy ciąży. Obejmuje on badania, które pomagają monitorować rozwijające się dziecko i wykrywać potencjalne zagrożenia zdrowotne.


Ten pakiet zawiera badania takie jak:

  • morfologia krwi (pełna),
  • badanie ogólne moczu wraz z oceną mikroskopową osadu,
  • przeciwciała IgG i IgM w kierunku toksoplazmozy,
  • przeciwciała IgG i IgM w kierunku cytomegalowirusa,
  • test obciążenia glukozą (3pkt).

 

Trzypunktowy doustny test obciążenia glukozą ma na celu wykrycie zaburzeń gospodarki węglowodanowej zagrażających zdrowiu matki i dziecka. Polega na pobraniu krwi na czczo, a następnie w ciągu 1 i 2 godzin po wypiciu roztworu 75 g glukozy.

 

Cena badań dla kobiet w ciąży w II trymestrze w pakiecie wynosi 245 zł. Za te same badania laboratoryjne bez pakietu trzeba zapłacić 282 zł.

 

Bilans zdrowia w II trymestrze ciąży - kiedy zgłosić się na badania?

Na badania laboratoryjne w II trymestrze ciąży należy zgłosić się między 21. a 26. tygodniem ciąży. Natomiast test obciążenia glukozą wykonywany jest między 24. a 28. tygodniem ciąży.

 

Jak dokonać zakupu pakietu badań w Salve?

Zakup pakietu w Salve jest niezwykle prosty. Możesz to zrobić osobiście, odwiedzając jedną z naszych placówek, lub skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: 42 254 64 59, aby dowiedzieć się więcej. Dbaj o swoje zdrowie razem z nami.